Vila - Tauro, Paseo de Alemania 17 Apartments - Arguineguín, Calle Guacimara 147

Výlety

Výlety

 

Puerto de Mogán

Roque Nublo

Přírodní památka starověkého významu se nachází v centru obce Tejeda na ostrově Gran Canaria. Roque Nublo je považován za jednu z největších světových přírodních rokli. Tato rokle sopečného původu stoupá osmdesát metrů nad svou základnou a 1 813 metrů nad mořem - má zvláštní význam pro ostrovany jako staré místo bohoslužeb domorodců. Celé prostředí bylo vyhlášeno za chráněnou přírodní oblast v roce 1987 a stalo se venkovským parkem o sedm let později. Její obrovská výška je překonaná pouze výškou vrcholu Las Nieves, s 1 949 metrů, nejvyšší místo ostrova Gran Canaria.

Puerto de Mogán

Natural Dune Reserve of Maspalomas

Krása a rozmanitost ekosystémů činí z Dunas de Maspalomas ojedinělou krajinu na celých Kanárských ostrovech. O ochranu této zvláštní přírodní rezervace, navazující na pláž Playa de Inglés, se stará vláda Kanárských ostrovů. Oblast o ploše 400 hektarů zahrnuje nádhernou pláž, pole živých dun tvořených organickými písečnými zrny, palmový háj a lagunu s lehce slanou vodou. Kombinace pouště a oázy se nachází na nejjižnějším výběžku pobřeží ostrova Gran Canaria a kolem ní se rozkládají vyhlášená hotelová zařízení velkého turistického centra Maspalomas.

Puerto de Mogán

Puerto de Mogán

Přístav Puerto de Mogán je jedno z nejromantičtějších míst na Gran Canarii. Říká se mu také "kanárské Benátky". Najdete zde okouzlující úzké uličky propletené přírodními kanály, tradiční bílé domky ozdobené okenicemi různých barev a také množství skvělých restaurací. Díky dobré poloze přístavu zde můžete pozorovat krásný západ slunce.

Puerto de Mogán

Las Palmas

Doporučujeme navštívit také hlavní město, převážně centrum města. Je zde spoustu historických památek. Navštivte část města Vegueta, kde najdete např. Kolumbův dům a pokud tu budete i pozdě večer nasajte atmosféru při tradičních tapas večerů, které tu jsou každý čtvrtek od cca 20 h nebo 21 h.  Dále např. katedrálu Santa Ana kolem které jsou slavné sochy psů. Nově je tu jedno z největších mořských akvárií Poema del Mar.

 

 

Poema del Mar

Obří akvárium v hlavním městě Las Palmas je poměrně nová atrakce, která byla otevřená koncem roku 2017. Uvidíte zde v těsné blízkosti v prosklených chodbách přes 350 druhů mořských živočichů. Jedná se o jedno z největších akvárií v Evropě.

Palmitos Park

ZOO o rozloze přes 200 000 m2, která nabízí nespočet druhů živočichů, exotických rostlin, palem a mnoho dalšího. O zábavu se vám postará i zdejší papouščí show nebo delfíní a jiné show.

Teror a další tradiční vesničky 

Jedno z nejstarších městeček na ostrově, každou neděli je zde tradiční trh (od rána). Městečko je menší rozlohy ale najdete zde nádherné tradiční historické centrum, okolo kterého naleznete množství uliček s tradičními domky. V centru je také krásná bazilika Virgen del pino. Při výletu do Teroru doporučujeme navštívit také Arucas (kostel San Juan Bautista), Firgas (mozaikové schody Paseo de canarias).

 

Bandama Caldera

Navštivte sopečnou kalderu Bandama. Výbuchy horkých podzemních vod způsobily neuvěřitelnou formaci ve tvaru kruhu o průměru tisíc metrů. Bandama leží na severovýchodě ostrova. Při 170 metrovém sestupováním do kaldery můžete vidět i jeskyně, které kdysi používali domorodí obyvatelé.

 

Pico de Las Nieves

Nejvyšší bod ostrova v jeho samotném středu. Nabízí se vám ohromující výhledy z výšky 1 949 metrů na velkou část ostrova a biosférickou rezervaci UNESCO, s nekonečnými hlubokými roklemi a ostrými skalisky pokrytými vegetací a korunovanými sopečnými vrcholky podivuhodných tvarů.

Vyhlídka Mirador del Balcon

Tato vyhlídka je vytvořená na kraji útesu a nabízí tak ohromující výhled. Nachází se v blízkosti národního parku Tamadaba.

Parque Natural Tamadaba

Národní park plný typických borovicových lesů, kde naleznete turistické stezky. Při cestě sem doporučujeme udělat si zastávku i na vyhlídce Mirador del Balcon.

Playa de Güigüi

Jedinečná přírodní pláž, která je lidmi nedotčená. K pláži se sice nedostane úplně jednoduše, protože musíte absolvovat náročnější cca 2,5 hodinovou túru terénem, takže mějte dostatečnou zásobu vody a opalovacího krému, ale výsledek za to rozhodně stojí.

 

Arucas

Nedaleko Teroru je i městečko Arucas s velmi pěkným kostelem San Juan Bautista. Z Arucas také pochází místní kanárský rum a je zde i původní výrobna z 19. století, která je otevřená veřejnosti.

Puerto Rico

Město, které se rozvíjí každým rokem víc a víc. Je zde množství restaurací, barů, obchodů, nákupních center, také minigolf a podobně. Nachází se velmi blízko ubytování v Tauru a  doporučujeme si město projít až k přístavu, kde se nabízí krásný výhled.

 

 

 

Mango Gran Canaria Map