Vila - Tauro, Paseo de Alemania 17 Apartments - Arguineguín, Calle Guacimara 147

Turistika

Chůze je jeden z nejzdravějších pohybů a také ideálním způsobem, jak si naplno vychutnat přírodu. Kanárské ostrovy jsou pro tuto aktivitu jako stvořené. Na Gran Canarii najdete nespočet zajímavých stezek různé náročnosti a různé délky.
Inspirujte se následujícími ukázkami a užijte si Vaši dovolenou zdravým pohybem na spoustě těchto krásných místech, které ostrov nabízí.

 

Tenteniguada – Caldera de Los Marteles

Los Marteles je nádherná přírodní rezervace ve vnitrozemí ostrova Gran Canaria, přesněji ve Valsequillo. Přes Marteles vede okružní stezka dosahující střední úrovně náročnosti s délkou necelých 7,5 km. Přírodu této rezervace vytvořily sopečné erupce ve spojení s podzemní vodou a díky tomu zde vznikly zajímavé skalní útvary. V této oblasti je také tradiční výrobna sýru.

Caldera de Bandama

Další zajímavá formace, vzniklá výbuchy horkých podzemních vod, nese název Caldera Bandama. Průměr této kaldery dosahuje 1000 m, hloubka je 216 m a výška 574 m. V blízkosti se nachází i jeskyně Cueva de los Canarios. Stezka dlouhá 3 km vede přes Cornical, kde se můžete kochat krásným výhledem a dále pokračuje přes Casas de Fondo, jeskyně Bodegas, rybník El Culatón a kříž Tres Piedras. Úroveň náročnosti trasy je střední se sklonem 18 %.

Tamadaba-Bajada de Faneque

Jeden z nejlépe zachovaných typických borovicových lesů najdete právě v oblasti Tamadaba mezi kaňony, horami, a srázy. Na této trase narazíte na kolonie kaktusů "tabaibales" a na odlehlé vesničky (např. El Risco, údolí Guayedra). Bodem pro začátek trasy je lesnický dům Tamadaba, následuje útes Faneque. Celková délka trasy je 4 km se snadnou obtížností.

Roque Nublo

Tato nádherná přírodní rokle sopečného původu stoupá 80 m nad svou základnu a 1813 m nad moře. Celé prostředí je chráněnou krajinnou oblastí. K rokli se můžete přiblížit autem či na motorce, kdy se vám nabízí opravdu krásná projížďka po místních serpentinách s neuvěřitelnými výhledy. Pokud milujete delší túry můžete celou stezku absolvovat i pěšky. Autem se dá dojet k parkovišti u Roque Nublo a následně jdete asi 1,5 km k rokli.

Mango Gran Canaria Map