Vila - Tauro, Paseo de Alemania 17 Apartments - Arguineguín, Calle Guacimara 147

Cykloturistika

Ostrov Gran Canaria je také rájem pro cyklisty. Nabízí nespočet tras různých náročností. Trasy obtížnější úrovně náročnosti si zde oblíbili i profesionální cyklisté pro své tréninky. Díky stabilnímu počasí je zde každý den tím ideálním pro cyklistiku. 
Načerpejte trochu inspirace těmito vybranými trasami, které Vám poslouží jako ukázka, jak pestré cyklistické trasy na Gran Canaria mohou být.

 

Okružní jízda, která začíná a končí v obci Mogán
30 km

Třicetikilometrová trasa začíná v přístavu Mogán. Následně projedete klikatou cestou mezi přístavišti a plážemi až do Maspalomas a poté budete pokračovat směrem k obci Fataga. Během toho vás čeká přechod přes rozhlednu Degollada de Las Yeguas, kde budete překonávat dlouhé a prudké stoupání. Stoupání má tyto 3 body: Fagata, San Bartolomé a Aycata (nejvyšší bod trasy). Čeká vás překrásná krajina s hlubokými roklemi a osadami. Poté následuje sjezd zatáčkami k přehradě Las Niñas. Dojeďte až k rokli v obci Mogán a sejděte do Mogánu, kde trasa končí.

 

Cyklotrasa ze severu do středu ostrova Gran Canaria
106 km

Tato trasa začíná v nádherném Bañaderos, ležícím na severním pobřeží, kde zaparkujete a následně budete stoupat k banánovým plantážím, statkům, ovocným sadům, které směřují k rokli Los Tiles, poté do vesnice Fontanales, následně kolem borovicových lesů do obce Galdar až po rozhlednu La Cruz de Tejeda. Následuje Roque Nublo a poté návrat opět směrem Cruz de Tejeda přes pláň La Pez. Trasu zakončuje cesta do Valleseco a Arucas směřující zpět do Bañaderos.

 

Cyklotrasa se zastávkou v restauraci ve skále - Bar La Cuevita
24 km

Jedná se o kratší trasu lehčí náročnosti. Trasa začíná v bodě Cruce Faro (Maspalomas) a následuje po silnici směrem do Ayagaures. Pokračujete klikatou silnicí kolem skalních útvarů až do cílového bodu Bar La Cuvetia. Tato restaurace je unikátní tím, že je vybudována přímo ve skále. Poté jedete zpět po silnici do bodu, kde jste začínali.

Mango Gran Canaria Map