Vila - Tauro, Paseo de Alemania 17 Apartments - Arguineguín, Calle Guacimara 147

Pláže Mango Gran Canaria

Turistické pláže

 

Puerto de Mogán

Amadores Beach
5 min autem z vily (22 min pěšky)
13 min autem z apartmánu

Jednou z nejznámějších a nejlepších pláží ostrova je právě Amadores beach. Díky klidnější vodě je tato velká pláž vhodná pro rodiny s dětmi. Nachází se zde Amadores Fun park, což je plovoucí vodní park s různými nafukovacími překážkami, skluzavkami a podobně. Najdete zde spoustu restaurací, obchůdků např. s oblečením, hračkami do vody, opalovacími krémy nebo potravinami. Doporučujeme si udělat procházku po stezce podél pobřeží, která končí v přístavu Puerto rica. Po celé trase této stezky se Vám nabízí opravdu nádherné výhledy. Z vily Mango můžete na pláž dojít i pěšky.

Puerto de Mogán

Playa del Inglés
18 min autem z vily
15 min autem z apartmánu

Překrásná, několik kilometrů dlouhá pláž, kterou si ihned zamilujete. Díky velkým vlnám, které otevřený oceán na Playa del Inglés vytváří, si rozhodně užijete nespočet zábavy, a to bez ohledu na Váš věk. Doporučujeme například vyzkoušet surfování. Dalším velkým zpestřením je „Kanárská poušť“, Natural Dune Reserve of Maspalomas, která přímo navazuje na tuto pláž. Také je tu vybudováno venkovní obchodní středisko s restauracemi a obchůdky s veškerým sortimentem. Po setmění je právě na této pláži bohatý noční život plný živé muziky, skvělých barů a tance.

Playa de Tauro

Playa de Tauro
3 min autem z vily (16 min pěšky)
14 min autem z apartmánu

Jedna z nejnovějších pláží na ostrově, na které sice nenajdete velké množství obchodů a restaurací jako na sousední Amadores beach, ale díky tomu je klidnější, a proto rozhodně stojí také za návštěvu. Pro občerstvení během pobytu na této pláži Vám poslouží bar PIO PIO a restaurace Vistamar. Jedná se o pláž s jemným pískem, která je ideální i pro rodiny s dětmi. Z vily Mango můžete na pláž dojít i pěšky.

Patalaclava Beach

Playa de Patalavaca
7 min autem z apartmánu (20 min pěšky)

Tato pláž je v nejkratší vzdálenosti od apartmánů Mango a lze na ni dojít pěšky. Disponuje menší rozlohou, ale není příliš zatěžována turisty. Je zde vulkanický písek šedivé barvy, a to z toho důvodu, že je ostrov sopečného původu.

 

Anfi Beach
11 min autem z vily
9 min autem z apartmánu

Anfi beach se nachází u luxusního komplexu Anfi. Při procházce areálem zde uvidíte např. vybudovaný park nebo místní přístav, spoustu obchodů, restaurací a je tu i supermarket Spar. Doporučujeme Vám zastavit se i v místní zmrzlinárně. Anfi nabízí velké množství zábavných vodních sportů, které stojí za vyzkoušení.

Playa de Arguineguín
Playa Las Marañuelas

9 min autem z apartmánu (21 min pěšky)

Ve městě Arguineguín se nachází hned dvě menší pláže, které jsou od sebe vzdáleny pouhých 350 metrů. Jsou méně známé a díky tomu méně navštěvované turisty. Na obě pláže můžete dojít z apartmánů Mango pěšky. 

Playa de Puerto Rico
7 min autem z vily
11 min autem z apartmánu

Rozlohou je tato pláž jen o trochu menší než Amadores beach. V blízkosti najdete restaurace, supermarket Spar, naši nejoblíbenější zmrzlinárnu Helamore a různé další obchody. Povrch této pláže tvoří jemný písek a je vhodná pro rodiny s dětmi.

Playa del Cura
5 min autem z vily
15 min autem z apartmánu

Playa del Cura zmiňujeme spíše pro zajímavost, protože je unikátní v tom, že je původní a přírodní pláží. Její povrch tvoří zbytky vyhaslé sopky, a proto je zdejší písek zbarven do černa. Pozor, mohou se zde objevovat podvodní proudy, které mohou být nebezpečné zejména pro děti!

 

Přírodní pláže a koupaliště

 

Tyto místa ocení spíše příznivci turistiky, protože pláže a koupaliště leží ve větší vzdálenosti od ubytování - ale jsou to nejlepší možnosti, pokud máte rádi přírodu, pohledy, čistý vzduch a samotu. Jsou perfektní zastávkou pro ty, kdo hledají odpočinek mimo zástavbu a ruch města.

Doporučujeme: Playa Güi Güi / Playa de Faneroque / Playa de guayedra / Koupaliště Roque Prieto / Las Salinas de agaete

Mango Gran Canaria Map